Батько та дочка (притча)

Приходить дочка до батька та й скаржиться:

– Тату, я змучилася, у мене тяжке життя, великі труднощі та проблеми, я весь час пливу проти течії, у мене більше немає сил… Що мені робити?

Батько замість відповіді поставив на вогонь три однакові каструлі з водою: в одну

поставив моркву, в другу – яйце, а в третю насипав кави. Через деякий час він вийняв із води моркву, яйце та налив в чашку кави.

– Що змінилося? – запитав він дівчину.

– Яйце та морква зварилися, а зернятка кави розчинилася у воді, – відповіла дівчина.

– Так, моя доню, але це тільки поверхневий погляд на речі. Зазирни глибше: тверда морква, побувавши в окропі, стала м’якою та піддатливою. Рідке яйце стало твердим. Зовнішньо вони не змінилися, ось тільки внутрішньо вони стали зовсім іншими, вони змінили свою структуру під дією однакових неблагополучних обставин – окропу. Те ж саме відбувається з людьми: сильніші перетворюються на м’яких та можуть стати слабкими, тоді як крихкі ті ніжні – затвердіють та зміцніють.

– А кава? – запитала дочка.

– A, це найцікавіше! Кава повністю розчинилася у новому ворожому середовищі та змінила його – перетворивши окріп на смачний та дивовижний напій. Є особливі люди, якi змінюють обставини життя та перетворюють їх в дещо нове та прекрасне, отримуючи користь та знання із кожної ситуації.

Опубліковано у Дорога віри. Додати до закладок постійне посилання.