Притча: Не дозволяйте Вашим серцям віддалятися одне від одного…

Крик (сварка)

Одного разу Учитель запитав у своїх учнів:

– Чому, коли люди сваряться, вони кричать?

– Тому, що втрачають спокій, – сказав один.

– Але навіщо ж кричати, якщо інша людина перебуває з тобою поруч? – Запитав Учитель. – Не можна з ним говорити тихо? Навіщо кричати, якщо ти розсерджений?

Учні пропонували свої відповіді, але жоден з них не влаштував Вчителя. Зрештою він пояснив:

– Коли люди незадоволені один одним і сваряться, їхні серця віддаляються. Для того щоб покрити цю відстань і почути один одного, їм доводиться кричати. Чим сильніше вони сердяться, тим голосніше кричать. А що відбувається, коли люди закохуються? Вони не кричать, навпаки, говорять тихо. Тому, що їхні серця знаходяться дуже близько, і відстань між ними зовсім маленька. А коли закохуються ще сильніше, що відбувається? – продовжував Учитель. – Не говорять вголос, а тільки перешіптуються і стають ще ближче до своєї коханої людини. В кінці навіть перешіптування стає їм не потрібно. Вони лише дивляться один на одного і все  розуміють без слів. Таке буває, коли поруч двоє люблячих людей.

Так от, коли сперечаєтесь, не дозволяйте вашим серцям віддалятися один від одного, не вимовляйте слів, які ще більше збільшують відстань між вами. Тому що може прийти день, коли відстань стане так велике, що ви не знайдете зворотного шляху.

Опубліковано у Дорога віри. Додати до закладок постійне посилання.