Притча про коржі

Притча про коржіОдна індійська бідна жінка щоранку пекла два коржі. Одну для членів сім’ї, а другу, додаткову, для випадкового перехожого. Другий корж жінка завжди клала на підвіконня, і будь-яка люжина яка проходила повз могла її взяти.

Кожен день, коли жінка клала корж на підвіконня, вона підносила молитву за свого сина, який пішов з дому шукати кращу долю. Протягом багатьох місяців мати нічого не знала про свого хлопчика і завжди молилася про його безпечне повернення.

Незабаром вона помітила, що якийсь горбань приходить кожен день і забирає другий корж. Але замість слів подяки, він тільки бурмотів: “Зло, яке Ви робите, залишається з Вами, а добро повертається Вам!” і продовжував свій шлях.

Це тривало день за днем. Не отримуючи очікуваних слів подяки, жінка відчувала себе обдуреною. “Кожен день цей горбань вимовляє одне і те ж! Але що він має на увазі?”І одного разу, будучи особливо роздратованою, вона вирішила покінчити з цим.

“Я позбудуся цього противного горбаня!”, сказала вона собі і додала отруту в другий корж.

Але коли вона зібралася покласти її на підвіконня, руки жінки затремтіли. “Що ж я роблю?” – Подумала вона. І негайно кинула отруйний корж в вогонь, приготувала інший і поклала його на підвіконня. Горбань, як зазвичай, взяв корж, пробурмотів незмінні слова: “Зло, яке Ви робите, залишається з Вами, а добро повертається Вам!” і продовжив свій шлях, не підозрюючи про бурхливі всередині жінки емоції.

У той же вечір хтось постукав у двері. Коли жінка їх відкрила, вона побачила свого сина, який стояв у дверях. Виглядав він жахливо: голодний, худий, слабкий, в порваному одязі.

“Мама, це просто чудо, що я тут! Я був від будинку всього лише на відстані однієї милі, але був такий голодний, що втратив свідомість. Я, напевно, помер би, але саме тоді якийсь старий горбань який проходив повз і був такий добрий до мене, що віддав цілий корж. І сказав, це його єдина їжа на цілий день, але він бачить, що я потребую її більше, ніж він ».

Коли мати почула ці слова, її обличчя зблідло, і вона притулилася до дверей, щоб не впасти. Вона згадала отруєний ранком корж. Адже якби вона не спалила його в вогні, її власний син загинув би! Ось тоді жінка зрозуміла сенс слів: “Зло, яке Ви робите, залишається з Вами, а добро повертається Вам!”

Мораль історії: прагніть робити добро завжди, навіть якщо цього зараз ніхто не цінує.

Опубліковано у Дорога віри. Додати до закладок постійне посилання.