Якщо ти чітко знаєш, чого саме хочеш, то всі тобі допомагатимуть. Повчальна Притча про Мудреця і подорожнього

Притча про Мудреця і подорожнього.

Жили далеко в горах Мудрець і учень. Були вони відлюдниками. Одного разу Мудрець каже до учня: – Сьогодні ми підемо до людей і будемо відповідати на їхні запитання.

Ось спустилися вони з гір, вийшли на дорогу, сіли на узбіччі і стали чекати .. Скоро почали приходити люди і задавати Мудрецю питання…про сенс життя, про щастя, про багатство, про світоустрій всесвіту і т.д., але Мудрець мовчав.

І ось коли стемніло і люди розійшлися на дорозі з’явився подорожній, він підійшов до Мудреця і учня, і запитав: – Добрі люди, підкажіть як мені дійти до «такого-то» селища …

І раптом Мудрець заговорив, почав пояснювати, як пройти до селища, і в результаті вирішив проводити подорожнього, і допомогти йому нести сумки. Коли вони допомогли подорожньому, то стали повертатися до себе в гори. Учень довго йшов мовчки…але потім не витримавши, запитав Мудреця:

– Чому коли сьогодні до тебе приходили люди і ставили розумні запитання, ти мовчав, а варто було підійти якомусь подорожньому і запитати дорогу … ти раптом заговорив, і мало того навіть вирішив провести його …?

І Мудрець відповів: – Тому що за цілий день це була єдина людина, яка знала чого вона хоче …

Опубліковано у Дорога віри. Додати до закладок постійне посилання.