17 жовтня Церква згадує свщмч. Єротея, єп. Атенського; прп. Франциска Асижського

До наших днів дійшло невелике передання про святого Єротея.

Цей святий Єротей був одним із ареопагітських радників, навернений і навчений вірі християнській від святого апостола Павла і був поставлений єпископом.

На успенні ж Пресвятої Богородиці був у соборі апостольському.

Явив себе божественним піснеспівцем, проводжаючи богоприємне тіло Божої Матері, і всі, чуючи й бачачи його, признали, що він праведний і преподобний.

Прожив добре, як належить святому, і, добровгодивши Богові життям та справленням своїм, скінчив життя мученичним подвигом.

 

святий Франциск АсижськийСвятий Франциск Ассізький народився 1181 року в італійському місті Ассізі в родині багатого купця. Замолоду він полюбляв розкоші життя, але мав чутливе серце до вбогих. Коли йому виповнилося 24 роки, він покинув усе, одягнувся у грубий одяг і почав жити у пості й молитві. Він проповідував слово Боже і закликав людей до покаяння. У той час Бог наділив його даром чудотворення і передбачення. Згодом й інші юнаки забажали жити разом з Франциском і наслідувати його у вбогості і жертвенному способі життя.

Маючи дванадцять учнів, Франциск уклав для них правила монашого Чину Братів Менших. У 1224 році Бог чудесним способом наділив його стигмами. 1226 році Франциск уснув, йому було тоді 45 років. На його гробі в Асижі діялося так багато Господніх чудес, що Святіший Отець через два роки після смерті Франциска проголосив його святим.

Св. Франциск проповідував Боже слово не лиш людям, але й всьому Божому створінню. Рівно і все його життя стало свідченням жертвенної та милосердної Божої любові стосовно всіх тих, які її найбільше потребують, як людей так і всіх інших Божих створінь.Св. Франциск

В 1979 р. Папа Іван Павло проголосив св. Франциска з Асизу небесним покровителем захисників природи (див. Апостольський лист Inter Sanctos: AAS 71, 1979, 1509-1510).

Згідно із вченням Святішого Отця, св. Франциск: «дає християнам приклад самобутнього і глибокого пошанування цілісності створіння. Як приятель бідних, якого любили Божі створіння, св. Франциск закликав все створіння – тварин, рослин, сили природи, навіть братів Сонця і Місяця, вшановувати Бога і славити його.

Бідний чоловік з Асизу подає нам переконливий доказ того, що коли ми є в мирі з Богом, то можемо себе краще посвятити побудові миру зі всім створінням , який є невіддільним від миру між всіма людьми» (Послання до Всесвітнього дня миру 1990 р. «Мир з Богом Творцем – мир із всім створінням, 16).

Опубліковано у Дорога віри. Додати до закладок постійне посилання.