25 вересня Церква згадує св. свщмч. Автономна. Віддання празника Різдва Богородиці.

Результат пошуку зображень за запитом "Святого Священномученика Автонома"Святого Священномученика Автонома

Тропар священного члена, глас 4: як святітеля преподобного, і страждальця вірного, * Церква прославляє святу твою пам’ять і вірно з’їжджає святкувати, автономно, * світильником досконалим, і троянським угодником, * моли за нас єдиного чоловічого любові Бога.

Кондак священного члена, глас 2: Божественні таємниці знав ти, упереджений, і був приємною жертвою, блаженний Божий. Бо випив ти Христову чашу, преславний світло світла, * моляйся невтомно за всіх нас.

Святий Автоном був бісскопом у Італії. Коли імператор Діоклетіан почав люто чинити переслідування християн, то він подався до Вітінії. Там, у місті Сореос, він навернув багатьох до Христової віри, а одного чоловіка на ім’я Корнілій висвятив на диякона. Далі святий Автономно проголошував Боже слово в Лікаонії та в Ісаврії. Повернувшись у Сореос, висвятив Корнілія на священика і тепер вони двоє поширювали всюди Христову віру. Над Чорним морем, у Клавдіополі він заснував християнську громаду і знову повернувся до Сореосу.

Поблизу міста була місцевість Лімну, де християни переважали погани, і вони руйнували поганську божність. Погані задумали помститися їм; зібравши велику громаду, вони напали на Сореос, влилися до церкви та вбили святого Автономна пристава під час Божественної літургії. Тіло святого мученика поховала дияконіса на ім’я Марія. Сталося це близько 323 р. В часи Костянтина Великого, один вельможа на ім’я Северійна над гробом святого священника, побудував церкву, але вона з роками завалилася. Тоді тут зізва величавий храм полководців Йоан. Під час цієї будови було знайдено тіло святого Автоном, який зовсім не розклався, хоч з дня його смерті минуло понад двадцять літ.