Двері (притча)

29 липня:

Двері

Один мудрець шукав здібного і талановитого учня, щоб передати йому свої знання. І вирішив він зібрати всіх своїх численних учнів. Мудрець сказав їм: – У мене виникла проблема і я хочу дізнатися, хто з вам може розв’язати її. Бачите – позаду мене найбільші, найтяжчі і наймасивніші двері в усьому місті. Хто з вас зможе відчинити їх без сторонньої допомоги. Деякі учні просто опустили голову: проблема видавалася нерозв’язною інші дослідили двері ретельніше, розглянули можливість використання важеля і особливості матеріалу і дійшли висновку, що задачу годі вирішити.
Тільки один учень, підійшов до дверей і ретельніше дослідив їх. Всі припускали, що двері замкнуті або заклинені, але на справді вони були ледь-ледь причинені. Учень глибоко зітхнув, зосередився і легенько штовхнув двері. Вони були сконструйовані так бездоганно, що вистачило легкого поштовху, щоб відчинити їх.Мудрець знайшов собі наступника. Він обернувся до решти учнів і сказав таке:
– Успіх в житті і роботі залежить від кількох визначних чинників і сьогодні ви могли спостерігати як вони діють. По-перше, дозвольте свої чуття вичерпно дослідити і зрозуміти реальність яка оточує вас. По-друге, не робіть поспішних і тому неправильних висновків. По-третє, будьте досить відважні щоб ухвалювати рішення. По-четверте, ухваливши його дійте впевнено і без сумнівів. По-п’яте, зосередьтеся і не шкодуйте своєї енергії та сили. І врешті-решт не бійтеся припуститися помилки.

Опубліковано у Дорога віри. Додати до закладок постійне посилання.