Заразлива доброта (притча)

Йшов дощ, і видимість на дорозі була поганою. На узбіччі траси стояв «мерседес», а в ньому літня жінка. Повз проїжджав чоловік, який пригальмував, зрозумівши

ніхто не зупинявся, всі проїжджали повз її машини, застрягла на транзитній магістралі. Цей чоловік не вселяв літній дамі жодної довіри. Мало хто це може бути. Злочинець, бродяга…, що старенька потребує допомоги. Вона не знала, чого можна чекати від незнайомого чоловіка, який до неї наближається. Але більше години

Чоловік відчував, її напругу, бачив страх, і розумів, що вона думає про нього. Тому він взяв ініціативу на себе і почав діалог:

– Я йду допомогти, не турбуйтеся, зараз розберемося з вашою машиною, – і представився. Все виявилося простіше простого – спустило колесо. Але для літньої жінки це було нерозв’язною проблемою. Чоловік опустився під машину, щоб побачити, де краще поставити домкрат, взяв у багажнику запасне колесо, і, коли закручував останній гвинт, старенька опустила скло і заговорила. Розповіла, звідки їде, як стояла тут більше години, під проливним дощем, сподіваючись, що хто-небудь допоможе, і що не знає, як йому віддячити.

Чоловік тільки посміхався, поки ховав інструменти та спущене колесо в багажник «мерседеса». Старенька запитала, скільки йому винна і сказала, що будь-яка сума буде виправданою, якщо подумати про те, що, якби не він, вона могла провести тут решту дня або навіть всю ніч, так і не дочекавшись допомоги. Він же не думав про гроші. Допомогти в біді – це найкращий спосіб відплатити за надану кимось допомогу в минулому. Чоловік сказав, що якщо вона обов’язково хоче заплатити, то може це зробити в наступний раз, як тільки побачить, що хтось потребує допомоги.

– Тоді згадайте про мене, – сказав на прощання чоловік.

Він почекав, поки старенька поїхала, і, незважаючи на те, що день був похмурим, почув себе прекрасно. Сів в свій старенький автомобіль і продовжив свій шлях.

Проїхавши декілька десятків кілометрів, старенька побачила маленьке придорожнє кафе і вирішила зігрітися чашкою гарячої кави перед тим, як подолати останній відрізок свого шляху.

Кафе знаходилося в якомусь Богом забутому місці. Поруч з ним стояли дві старі бочки з-під бензину. Вона ввійшла, оглянулась. Касовий апарат часів її молодості, старі меблі. До неї негайно підійшла дуже мила офіціантка і запропонувала паперовий рушник, щоб промокнути мокре від дощу волосся. У неї було щире обличчя і приємна лагідна усмішка. Офіціантка перебувала десь на восьмому місяці вагітності, але цей факт ніяк не вплинув на ставлення молодої жінки до відвідувачів кафе. Літня жінка мимоволі задумалася, як люди, що мають так мало, можуть бути такими доброзичливими до незнайомих? І згадала про свого дорожнього спасителя.

Перекусивши і випивши гарячої кави, жінка попросила рахунок і протягнула офіціантці банкноту в сто доларів. Коли дівчина повернулася із здачею, столик був порожній. Відвідувачка пішла. Офіціантка вже збиралася наздогнати літню даму і розрахуватися, але тут помітила на столі записку, надряпану на серветці, а під нею – чотири банкноти по сто доларів. Дівчина читала записку, і її очі наповнювалися слізьми. «Ти нічого мені не винна. Мені допомогли так само, як я допомагаю тобі. Якщо коли-небудь захочеш відплатити мені, зроби те ж саме для когось іншого, хто потребує допомоги. І не переставай ставитися до відвідувачів так само, як сьогодні поставилася до мене. Продовжуй дарувати свою любов, не дозволяй, щоб цей ланцюжок добра перервався».

Офіціантка і далі займалася своєю звичайною роботою – прибирала столики, наповнювала цукорниці, обслуговувала відвідувачів, але решту дня пролетів непомітно.

У цю ніч, прийшовши додому і обережно, щоб не розбудити втомленого чоловіка, лягаючи в ліжко, вона думала про літню відвідувачку. Звідки та могла дізнатися, як їм важко, і як вони потребує допомоги? Тим більше зараз, коли малюк ось-ось з’явиться на світ, і як стурбований всім цим її чоловік, який трудиться, не покладаючи рук. Вона ніжно поцілувала сплячого чоловіка і, засинаючи, почула тихий шепіт: «Все буде добре, я люблю тебе…».

Опубліковано у Дорога віри. Додати до закладок постійне посилання.