Не все таке, яким видається (притча)

5 травня:

Не все таке, яким видається

Два ангели-подорожні зупинилися на ніч у багатій оселі. Сім’я була негостинна і не захотіла постелити ангелам у вітальні. Замість того їх поклали спати в холодний підвал. Коли вони стелили постіль, старший ангел помітив дірку в стіні і заклав її. Побачивши це, молодший запитав, навіщо. Старший відповів:

– Не все так, як видається.

Наступної ночі вони зупинилися на ніч  у домі дуже бідного, але гостинного подружжя. Чоловік з жінкою розділили з ангелами скромну трапезу і сказала, щоб ангели лягли в їхній постелі, де вони зможуть добре виспатися. Прокинувшись зранку, ангели почули, що господар та його жінка гірко плачуть. Їхня єдина корова, що годувала сім’ю, лежала мертва у хліві. Молодший ангел спитав у старшого:

– Як це могло статися? Перши чоловік мав усе, а ти йому допоміг. Друга сім’я бідувала, але ділилася усім, і ти дозволив, щоб у неї вмерла єдина корова. Чому?

– Не все так, як видається, – відповів старший ангел. – Коли ми були в підвалі, я зрозумів, що у дірці в стіні – скарб із золотом. Я полагодив стіну, щоб скарб не знайшли. Коли наступної ночі ми спали в постелі бідних, по жінку господаря прийшов ангел смерти. Я віддав йому корову.

Опубліковано у Дорога віри. Додати до закладок постійне посилання.