Притча про два каменя

брили каміння

Не раз, біля гірської річки, на березі, можна побачити два гладких камені, які лежать поруч. Але тут вони лежали не завжди, не завжди мали округлу форму і були такими, але їхній склад залишався таким, як був, незмінним, з первозданного матеріалу.

Тут вони з’явилися через те, що їх перенесла звідкись водна течія цієї самої річки. І більше того, у воду вони потрапили, відірвавшись, напевно, від велетенських скель, які височіють з протилежного боку ріки.

Хто бував в горах, не міг не помічати, як раптом, без втручання ззовні, від крутих схилів скель відриваються брили каміння. Це здійснюють «наші вірні друзі: сонце, вітер, і вода». В невеличкі тріщини в скелі проникає вода; в нічну пору вона замерзає і розширює тріщину; вдень, під впливом сонця і повітря, відділяється якась брила від скелі.

Брили каміння скочуються по схилах з оглушливим гуркотом. Зустрічаючись біля водного потоку, деякі брили стикаються, деколи з сліпучими іскрами і громом, і потрапляють у водний потік. Ось тут і починається їхня, взаємна обробка. Гримотячи в потоці, вони відколюють один у одного спочатку гострі кути, потім – зайві, що заважають, виступи. Потім, вже без грому і гуркоту, приглушено притираючись у воді з року в рік, несуться водним потоком. Проходить час, і брили стають округлими і гладкими, вже тільки радуючи один одного.

Так буває і в житті молодих людей, невідомих один одному раніше, що залишили батька і матір. Потік життя, визначений Творцем, робить їх придатними один одному. І ніякі подальші стихійні лиха (на кшталт селевих потоків, що руйнують береги річки) не можуть їх роз’єднати: вони залишаються як і раніше такими, якими їх зробило благословенне Богом спільне життя, і вірними один одному.

Опубліковано у Дорога віри. Додати до закладок постійне посилання.