Притча про дивних метеликів

Притча про дивних метеликів

Жив собі один дуже багатий чоловік, який колекціонував метелики. Він об’їздив десятки країн в пошуку рідкісних метеликів, щоб поповнити ними свою колекцію.

Чоловік дуже гордився колекцією і вважався у своїх колах найкращим. Проте йому ніяк не вдавалося дістати для своєї колекції найбільш рідкісний і накрасивіший екземпляр в цілому світі. Його ніхто ніколи не бачив, але знаходили його крила: великі, барвисті, з красивими узорами. Навіть мати в колекції крило цього метелика вважалося неймовірною вдачею.

Проте ні вченим, ні колекціонерам не вдавалося побачити його живого. І ось, світ облетіла новина, що одному селянину в Південній Америці вдалося його спіймати.

Вчені з цілого світу і колекціонери вирушили до того села, щоб його придбати. Одні для досліджень, інші для колекції. В назначений день на подвір’ї селянина зібралося кілька десятків людей, щоб на аукціонних торгах придбати метелика. Всі з нетерпінням чекали коли їм покажуть те, заради чого всі здолали тисячі кілометрів. І ось перед очі всіх на яскраве сонце винесли велику прозору ємкість.

Очі всіх були звернені на неї, всі завмерли, запанувала велика тиша. Там було аж два метелики! Але те, як їм вдавалося літати, просто всіх шокувало.

Вони мали кожен по одному крилу і міцно тримаючись лапками один за одного синхронно махали крильцями. Всі негайно почали пропонувати шалені суми, спричинився великий гамір. але тільки один чоловік задумливо мовчав і за деякий час змусив всіх замовкнути. Це був той колекціонер. Він запропонував за них нечувану за величиною сумму.

Всі просили продати хоча б одного, але він категорично відмовився і  заплатив за двох. Тоді він перед всіма присутніми відкрив ту ємність і випустив метеликів. Ті піднялися високо високо, тримаючись один за одного.

Вони ніби махали крильцями всім на прощання, відлітаючи все далі і далі. Всі з криками накинулися на того колекціонера, закидаючи йому те, що він несповна розуму.  Але той нікого не чув.

Він не зводив погляду з тих двох, що навчили його двох дуже важливих речей:

триматися за Того, що дає тобі життя і не дає померти.  Та уникати всього того, що заважає тобі літати.

Опубліковано у Дорога віри. Додати до закладок постійне посилання.