Притча про мотивацію: Склянка

Uticaj-posta-na-zdravljeНа початку лекції професор підняв склянку з невеликою кількістю води. Тримав її, доки усі студенти не звернули на нього увагу, а далі спитав: “Скільки, на вашу думку, важить ця склянка?”.

“50 грам!”.. “100 грам!”.. “125 грам!”… – припускали студенти.

– Я і сам не знаю, – зізнався професор, – щоб дізнатися, треба її поважити. Але питання у іншому: що буде, якщо я триматиму так склянку протягом кількох хвилин?
– Нічого, – відповіли студенти.
– Добре.
– А що буде, якщо я триматиму її годину? – знову запитав професор.
– У вас заболить рука, – відповів один зі студентів.
– Так. А що буде, якщо я, таким чином, протримаю склянку цілий день?
– Ваша рука оніміє, ви відчуєте сильну напругу у м’язах, і вам навіть може паралізувати руку. Доведеться відправити вас у лікарню, – сказав студент під веселий сміх аудиторії.
– Дуже добре, – невимушено продовжував професор, – але чи змінилася вага склянки протягом цього часу?
– Ні, – відповіли.
– Тоді звідки з’явився біль у плечі і напруга у м’язах?

Студенти були здивовані і збиті з пантелику.

– Що мені треба зробити, щоб позбутися болю? – запитав професор.
– Опустити склянку, – пролунала відповідь з аудиторії.
– Ось, – вигукнув професор, – точно так відбувається і з нашими життєвими проблемами та невдачами. Будете тримати їх в голові кілька хвилин – це нормально. Якщо думатимете про них більше часу – почнете відчувати біль. А якщо продовжуватимете в тому ж дусі і далі, це почне паралізувати вас. Ви не зможете нічим іншим займатися.

Важливо обдумати ситуацію і зробити висновки, але ще важливіше відпускати ці проблеми від себе в кінці кожного дня, перед тим як йдете спати. Таким чином, ви без напруги щоранку зможете прокидатися свіжими, бадьорими і готовими справлятися з новими життєвими ситуаціями.

Опубліковано у Дорога віри. Додати до закладок постійне посилання.