Притча про мрію

Притча про мрію

Жив на світі молодий чоловік. І була у нього мрія – мати високооплачувану роботу, одружитися з красунею і прославитися на весь світ.

Одного разу морозною зимою людина поспішала на співбесіду в відому фірму.
Раптом прямо перед ним впав літній чоловік. Чоловік подивився на того, який упав, в голові виникла думка, що той, швидше за все, п’яний, і не подав руки. Це допомогло не запізнитися на заплановану зустріч. Але співбесіда пройшла невдало: хлопця не взяли на бажану посаду.

Якось чоловік прогулювався літнім вечором по місту. Помітивши трупу вуличних артистів, він зупинився, щоб насолодитися видовищем. Після закінчення дійства пролунали оплески, і люди стали розходитися.
Молода людина теж повернувся було назад, але хтось несміливо доторкнувся до його плеча. Це була головна героїня п’єси, старенька-клоунесса. Вона стала розпитувати його про те, чи сподобався йому спектакль, чи задоволений він акторами. Але людина не захотів вести бесіду і, гидливо відвернувшись, пішов додому.

Одного разу дощовим ввечером чоловік поспішав додому з дня народження товариша. Він дуже втомився, і в його голові проносилися думки про запашну ванну і затишне тепле ліжко.
Раптом він почув чиєсь приглушене ридання. Це плакала жінка. Вона сиділа на лаві біля будинку. Без парасольки. Одна. Помітивши нашого героя, вона звернулася до нього за допомогою. У неї сталося нещастя в родині. І їй потрібен був лише душевний співрозмовник.
Молодий чоловік задумався, перед його поглядом постали ванна і ліжко, і він поспішив в під’їзд.

Ця людина прожила нещасливе життя. І померла.
Потрапивши на Небеса, людина зустрів свого Ангела-Хранителя.
– Ти знаєш, я прожив зовсім нещасне і нікчемне життя. У мене було три мрії, але нічого не збулося. Шкода …
– Друже мій, – відповів Ангел-Хранитель, – я зробив усе, щоб всі твої мрії втілилися в життя, але для цього від тебе потрібні були всього лише твоя рука, твої очі і твоє серце.
– Пам’ятаєш впала людина на слизькій зимовій дорозі? Я зараз покажу тобі цю картину … Той чоловік був генеральним директором тієї фірми, в яку ти так хотів потрапити. Тебе чекала карколомна кар’єра. Все, що від тебе потрібно – твоя рука.

– Пам’ятаєш стару клоунесу, яка після вуличної вистави пристала до тебе з питаннями? Це була юна красуня-актриса, яка закохалася в тебе з першого погляду. Вас чекало щасливе майбутнє, діти, незгасна любов. Все, що від тебе було потрібно – твої очі.
– Пам’ятаєш жінку, що плакала біля твого під’їзду? Був дощовий вечір, і вона наскрізь промокла від сліз … Це була відома письменниця. Вона переживала сімейну кризу, і їй дуже потрібна була душевна підтримка. Якби ти допоміг їй зігрітися в своїй квартирі, зігрітися душею завдяки твоїм мудрим словами розради, то вона написала б книгу, в якій розповіла б про цей випадок. Книга стала б відомою на весь світ, і ти б прославився, так як на головній сторінці автор вказала б ім’я того, хто став музою цього твору. І все, що від тебе потрібно тоді – твоє серце. Ти був неуважний, мій друг.

Людина зітхнула і пішла по місячній доріжці в зоряну далечінь …
Прислухайся до світу, він пропонує можливості.


Про допомогу потрібно не тільки просити, але і вміти з гідністю цю допомогу прийняти.

Опубліковано у Дорога віри. Додати до закладок постійне посилання.