Притчі Ісуса Христа

ПРИТЧА ПРО КАПРИЗНИХ ДІТЕЙ
Фарисеї та законники як відомо відкинули Вчення Ісуса Христа, себто відкинули Божу волю, Божий задум, Божий план. Й розпочав Свою притчу Господь, промовляючи:
– Й до кого уподібню людей цього роду? І до кого вони подібні? (Лк. 7. 30 – 31).
Відповідає на це запитання Ісус притчею.
– Подібні вони до тих дітей, що сидять на ринку і перемовляються: «Ми вам грали, а ви не танцювали, ми співали вам жалібно, а ви не плакали» (Лк. 7. 32).
Цю коротку і переповнену змістом та розумінням фразу Ісус Христос пояснює:
– Прийшов Іван Хреститель. Він хліба не їсть і вина не п’є, а ви кажете: «Має він демона».
– Прийшов Син Людський. Він їсть і п’є, а ви кажете: «Чоловік Цей ласун і п’яниця, Він приятель митників і грішників. І виправдалася ця мудрість усіма своїми ділами» (Лк. 7. 33 – 35).
У цій притчі про капризних дітей, як бачимо, Ісус докоряє невірникам. Під «людьми цього роду» Ісус має на увазі релігійних вождів, котрі заперечували вчення Івана Предтечі так і Його не визнали. Їх Ісус порівнює з капризними дітьми, котрі не можуть догодити один одному.
Так, цих вождів не влаштовував Іван Хреститель через свій надмірний аскетизм та строгість. І взагалі, коли з’явився на берегах Йордану Іван, котрий навчав і хрестив людей, нагадував людям, що незабаром прийде Цар юдейський, Месія, Котрий навчатиме людей і хреститиме їх Святим Духом. Це не подобалося тодішній владі, бо тривожило їх спокій і вони боялися за свої посади, за свій добробут в очікуванні невідомого для них. Їх не задовольняв також й Ісус, бо вони гадали, що Він надто «вільнодумний», «легковажний».
Водночас Ісус наголошує, що виправдалася ця мудрість Івана Предтечі усіма своїми ділами. Всі, що підуть за ним, в подальшому отримають доказ про істинність цього вчення.

Опубліковано у Дорога віри. Додати до закладок постійне посилання.