Розважання на 40 дні Великого посту

СІМНАДЦЯТИЙ ДЕНЬ

Ісус Христос відісланий знову до Пилата

Св. Євангеліє каже, що Ірод відправив Ісуса Христа до Пилата: “І сталися приятелями Ірод і Пилат того дня, бо перед тим були собі неприятелями” (Лк. 23 12). Скільки ж і нині людей, що є неприятелями, але коли мова йде про боротьбу проти Христа, то тоді лише братаються. Пригадаймо собі новіші ліберальні сейми, там завжди і тепер єднаються найсвідоміші люди, щоб кувати разом тиранські й лукаві права проти Церкви.

Зверни увагу далі, що каже Святе Євангеліє: “А Пилат скликав архієреїв, князів та людей, і сказав до них: ви привели цього чоловіка, що ніби бунтує народ, а я запитав Його перед тим, й не знайшов в тому чоловікові жодної вини в тому, в чому ви Його звинувачуєте. Ані навіть Ірод, бо я Його відправив до нього, і от нічого не зроблено Йому, щоб заслуговувало на смерть” (Лк. 23, 13-15).

Тут насамперед впадає нам в очі слабкість Пилата. Він, коли переконався у невинності Ісуса Христа, повинен був строго покарати юдеїв за наклеп, як наказували розум і права, а тоді, як справедливий суддя, мав би виконати свій обов’язок. Не хотів висміяти юдеїв, і тому з політичних міркувань не пішов за совістю. І тепер є багато таких Пилатів у наших часах. З другого боку впадає нам в очі закам’янілість юдеїв. Не уступають, хоча бачать несправедливість. Винаходять на Господа Ісуса щораз нові, безпідставні, очорняючі, підлі скарги.

Якби ж католики так міцно стали на захист своєї правди, як юдеї. Зжалься, Боже! Або їх не захищають, бо віддаються лінивій і вигідній безчинності, або в їхньому захисті не згоджуються і зневіряються. Дай нам, Господи Ісусе, відвагу і витривалість в захисті св. католицької віри.

Постановлення:  Буду завжди захищати свою Церкву.

Приклад:  Коли цар Константан Великий був ще поганином, ішов він з військом до Риму проти Максентія. Максентій хотів загарбати трон і осісти як цар у Римі. Цар Константан не хотів допустити цього. Тому вирушив проти Максентія з військом. Коли ішов проти нього, несподівано побачив на небі хрест з написом : “У цьому знаменні переможеш”. Коли це побачив Константин /’відразу наказав зробити хоругву з хрестом і написав на ній ті слова. І сталось чудо. Хоча його військо було слабке і нечисленне, він таки переміг свого противника. Коли мав такий виразний доказ Божества науки Христової, охрестився, і видав право, щоб для почесті Христового хреста нікого більше не розпинали на хресті, як це досі було звичаєм у римлян, але щоб хрест був у всіх у найбільшій пошані.

Опубліковано у Дорога віри. Додати до закладок постійне посилання.