Собор свв. славних і всехвальних дванадцяти апостолів.

Результат пошуку зображень за запитом "Собор святих славних і всехвальних дванадцяти апостолів"Собор святих славних і всехвальних дванадцяти апостолів

Тропар, глас 8: На всю землю вийшло вістування ваше, святії,* бо, прийнявши Духа у вогненних язиках, ви ідольську лесть спалили* і мережею словес людей заблудлих зловили ви у віру,* тому небеса повідають вашу славу,* а створена вами основа сповіщає,* і ми з ними кличемо в пам’ять вашу:* Спаси, Боже, всіх нас,* молитвами дванадцяти апостолів Твоїх.

Кондак, глас 2: Камінь Христос каменя віри нині прославляє світло,* найзнаменитішого з учеників, і з Павлом увесь дванадцятичисленний собор.* Їх пам’ять творячи з вірою, прославляємо Того, що їх прославив.

Цей празник установлений з давніх-давен. Свята Церква віддає нині честь усім дванадцяти апостолам, які так багато трудилися для Христової віри. Оскільки пам’ять кожного з цих святих апостолів відзначаємо окремою службою, а життя кожного окремо описане в цій книзі, то немає сенсу ще раз усе переповідати.

Костянтин Великий на честь святих дванадцяти апостолів звів у Царгороді величаву церкву, де згодом було поховано і його тіло.

Опубліковано у Дорога віри. Додати до закладок постійне посилання.