Інструменти диявола (притча)

23 червня:

Багато років тому диявол вирішив продати всі знарядля свого ремесла. Він дбайливо повиставляв їх у скляній вітрині на загальний огляд. Що ж то була за колекція! Тут був блискучий кинджал заздрости, а поряд з ним красувався молот гніву. На іншій полиці лежав лук жадібности і пожадання, а поряд з ним – стріли хтивости і ревности.

Результат пошуку зображень за запитом "Инструменты дьявола (притча)"

Також там були знарядля страху, гордині і ненависти. Усі вони були чудово представлені і споряджені етикетками з назвами й ціною. А на найкращій полиці, окремо від усіх інших інструментів, лежав маленький, непоказний і досить поношений маленький клин, на якому висів ярлик: «Зневіра». Як не дивно, ціна цього знарядля була вищою від усіх решта разом. Один перехожий запитав диявола, чому він так цінує цей дивний клинець, і той відповів:

– Я дійсно ціную його понад усі, тому що це єдине знарядля в моєму арсеналі, на яке я можу покластися, коли всі інші виявляться безсилі.

І він ніжно погладив дерев’яний клин.

– Якщо мені вдасться забити цей клинець у голову людини, – говорив далі диявол, – то він відчиняє двері для всіх інших знарядь.

І, посміхнувшись, додав:

– Немає нічого більш смертельного від зневіри.

Опубліковано у Дорога віри. Додати до закладок постійне посилання.