7 грудня Церква згадує влкмчц. Катерину та влкмч. Меркурія

Свята великомучениця Катерина народилася в Олександрії. Була дуже вродлива, високоосвічена і багата. У 304 році прийняла християнську віру і відтоді проповідувала Ісуса Христа. За наказом імператора Максиміана, який переслідував християн була ув’язнена. Після тривалих переконань, щоб відректися Христа і прийняти язичництво, кати роздягли її і катували.

Після знущань, її знову вкинули до в’язниці, де тримали без їжі і води, та кати на цьому не вгамувалися. Вони вдалися до нових тортур – поклали дівчину поміж чотирьох коліс з гострими зубцями і, обертаючи колеса два праворуч, два ліворуч, почали шматувати її тіло. Та Ангел Господній зійшов з неба і вчинив так, що великомучениця залишилась цілою і неушкодженою, а колеса розлетілись.

Побачивши це, кати відрубали їй голову мечем.

Великі страждання святої Катерини, навернули багатьох язичників до віри Христової.

Мощі святої великомучениці Катерини спочивають в монастирі її імені на горі Синай в Єгипті.

Великомученик Меркурій

Святий великомученик Меркурій, скіф за походженням, служив воїном в римській армії. Безбожні імператори Декій і Валеріан видали закон, яким наказує всім громадянам римської імперії, поклонятися язичницьким богам і видавати на смерть християн.

У цей час на Римську імперію напали варвари, і імператор Декій виступив в похід з великим військом. В одному з боїв святому Меркурію з’явився Ангел Господній і подав йому меч зі словами: “Не бійся, сміливо йди на ворогів. Коли переможеш, не забудь Господа Бога твого”. З цим мечем святий воїн пройшов крізь варварські орди, знищив безліч ворогів і вбив самого царя варварів, забезпечивши перемогу римлянам. Вдячний імператор щедро нагородив святого Меркурія за хоробрість і зробив його воєначальником.

Святому воїну, який отримав великі почесті і багатство, знову з’явився Ангел Господній, нагадуючи йому, Ким була дарована перемога, і закликаючи до служіння Господеві. Святий Меркурій згадав, що його батько, Гордіан, сповідував християнську віру і охрестився. Він відмовився взяти участь в урочистому жертвопринесенні язичницьким богам і був покликаний до імператора.

Відкрито назвавши себе християнином, Меркурій кинув до ніг імператора військовий пояс і мантію та відмовився від усіх почестей. У в’язниці святому Меркурію знову з’явився Ангел Господній, зміцнив його і закликав мужньо перетерпіти всі страждання ради Ісуса Христа.

Святого мученика різали ножами, били батогами так, що кров з його ран гасила вогонь над яким було розпростерте його тіло.

Кожен раз, коли святого вкидали до в’язниці вмираючим від ран, він отримував від Господа повне зцілення

Будучи засудженим на смертну кару, святий сподобився видіння самого Господа, що обіцяв йому швидке позбавлення від мук.

Великомученика Меркурія стратили, стявши йому голову, в Кесарії Кападокійській.

Опубліковано у Дорога віри. Додати до закладок постійне посилання.